16 C İstanbul
YSK Başkanı: 3 ilçe ve 4 beldedeki oy verme işlemleri sorunsuz sürüyor  YSK Başkanı: 3 ilçe ve 4 beldedeki oy verme işlemleri sorunsuz sürüyor 3 ilce ve 4 beldedeki secim sonuclarinda yayin 17389214 6661 amp 1170x675
By bluehaber

YSK Başkanı: 3 ilçe ve 4 beldedeki oy verme işlemleri sorunsuz sürüyor

Aksaray, Kayseri, Tunceli, Sivas ve Şanlıurfa’daki 3 ilçe ve 4 beldede tekrar yapılmasına karar verilen yerel seçimlerle ilgili Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, “Şu an için herhangi bir olumsuz durum yok, her şey yolunda gidiyor.” dedi. Yener, yayın yasağının 21.00’den önce kaldırılması durumuyla ilgili alınacak kararın bildirileceğini söyledi.

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimi sonrasında ilk kez Türkiye’de 3 ilçe ve 4 belde de sandıklar kuruldu. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), seçimlerin yenilenmesine karar verdiği ilçe ve beldelerde seçmenler bugün oy kullanmak için sandık başına gitti.

“OLUMSUZ BİR DURUM YOK”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yenilenen yerel seçimlerle ilgili açıklamada bulundu. Yener, “Şu an için herhangi bir olumsuz durum yok, her şey yolunda gidiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ysk Başkanı Yener, YSK önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin sorunsuz olarak devam ettiğini bildirdi ve bu şekilde devam etmesini temenni etti.

3 ilçe ve 4 beldedeki seçim sonuçlarında yayın yasağı ne zaman kalkacak? YSK Başkanı duyurdu  YSK Başkanı: 3 ilçe ve 4 beldedeki oy verme işlemleri sorunsuz sürüyor 3 ilce ve 4 beldedeki secim sonuclarinda yayin 17389214 834 m

YAYIN YASAĞI 21.00’DEN ÖNCE KALDIRILIR MI?

Yener, saat 17.00 itibarıyla sandıkların açılacağını anımsatarak, “21.00’den önce yayın yasağının kaldırıp kaldırılmayacağına kurul olarak karar verip sizlere duyuracağız. Şu an için herhangi bir olumsuz durum yok, her şey yolunda gidiyor.” diye konuştu.

İTİRAZLAR KABUL EDİLMİŞ, SEÇİM KARARI ALINMIŞTI

YSK, 31 Mart’taki yerel seçimlerin ardından yapılan itirazları incelemiş, bazı ilçe ve beldeler ile mahallelerde seçimlerin yenilenmesine karar vermişti.

3 İLÇE VE 4 BELDEDE YENİDEN SANDIK KURULDU

Kayseri‘nin Pınarbaşı, Şanlıurfa’nın Hilvan ve Aksaray’ın Güzelyurt ilçeleri ile Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Güneykaya, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran, Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar ve Aksaray’a bağlı Sağlık beldelerinde seçmenler, belediye başkanlarını seçmek için bugün sandık başına gitti.

3 ilçe ve 4 beldedeki seçim sonuçlarında yayın yasağı ne zaman kalkacak? YSK Başkanı duyurdu  YSK Başkanı: 3 ilçe ve 4 beldedeki oy verme işlemleri sorunsuz sürüyor 3 ilce ve 4 beldedeki secim sonuclarinda yayin 17389214 6668 m

SANDIKLARIN KURULDUĞU 3 İLÇE VE 4 BELDEDE YARIŞACAK PARTİLER

Aksaray-Güzelyurt: AK Parti, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi, Zafer Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, Millet Partisi, MHP ve Saadet Partisi.

Aksaray Merkez-Sağlık: AK Parti, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi, Zafer Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, MHP ve Saadet Partisi.

Kayseri-Pınarbaşı: İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi, Zafer Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, Milli Yol Partisi, MHP, DEVA Partisi ve Saadet Partisi. BBP Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Hayrettin Uslu adaylıktan çekilerek, MHP’nin adayı Menduh Uzunluoğlu’nu destekleme kararı aldı.

Kırklareli Lüleburgaz-Büyükkarıştıran: AK Parti, Demokratik Sol Parti, Yeniden Refah Paartisi, CHP, MHP ve Saadet Partisi.

Sivas Yıldızeli-Güneykaya: AK Parti, Yeniden Refah Partisi, MHP ve Saadet Partisi.

Şanlıurfa-Hilvan: AK Parti, İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi, Dem Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, HÜDA PAR, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Bağımsız aday Aziz Salgın.

Tunceli Mazgirt-Akpazarı: AK Parti, Yeniden Refah Partisi, DEM Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi.

  • No Comments
  • 2 Haziran 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir