16 C İstanbul
Yeni Anayasa’ya ihtiyaç var mı? Anket yapıldı, çıkan sonuç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı memnun edecek  Yeni Anayasa’ya ihtiyaç var mı? Anket yapıldı, çıkan sonuç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı memnun edecek yeni anayasa ya ihtiyac var mi anket yapildi 17317074 4409 amp 1170x675
By bluehaber

Yeni Anayasa’ya ihtiyaç var mı? Anket yapıldı, çıkan sonuç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı memnun edecek

Yeni Anayasa tartışmaları sürerken Asal Araştırma tarafından 26 ili kapsayan bir araştırma yapıldı. Ankette vatandaşlara “Sizce yeni bir Anayasa’ya ihtiyaç var mı?” sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 58,3’ü “Evet” dedi. Yüzde 41,7’lik kesim ise “Hayır” şeklinde görüş bildirdi.

“Yumuşama” veya “Normalleşme” diye adlandırılan mevcut siyasi süreçte yeni Anayasa tartışmaları devam ederken Asal Araştırma tarafından 26 ili kapsayan çarpıcı bir anket yapıldı. Ankette vatandaşlara “Yeni bir Anayasa’ya ihtiyaç var mı?” sorusu yöneltildi. Çıkan sonuçlara göre büyük bir çoğunluk konuya olumlu bakarak “Evet” cevabını verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda, “Anayasa değişikliği gerektiren hususlarda Meclis’te geniş bir uzlaşma zemini oluşturulması gerekiyor. Ülkemizin yeni bir Anayasa ihtiyacı olduğunu dile getiriyorum” şeklindeki açıklaması ile yeni bir Anayasa için tartışmanın fitilini ateşlemişti.

'Yeni Anayasa'ya ihtiyaç var mı?' anketi! Sonuç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pek hoşuna gitmeyecek  Yeni Anayasa’ya ihtiyaç var mı? Anket yapıldı, çıkan sonuç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı memnun edecek yeni anayasa ya ihtiyac var mi anketi sonuc 17317074 1470 m

ÇOĞUNLUK YENİ ANAYASA İSTİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş da Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaret ederek yeni Anayasa konusunda desteklerini istedi. Muhalefetin konuyla ilgili nasıl bir tutum sergileyeceği merak edilirken 26 ilde 2 bin kişiyi kapsayan bir araştırma yapıldı. Araştırmada katılımcılara, “Sizce yeni bir Anayasa’ya ihtiyaç var mı?” diye soruldu. Kararsızlar dağıtıldığında yüzde 58,3 “Evet” dedi. Yüzde 41,7 ise “Hayır” cevabını verdi.

  • No Comments
  • 11 Mayıs 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir