16 C İstanbul
Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener’den gitmiş  Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener’den gitmiş surpriz gorusmenin perde arkasi teklif bizzat 17407625 6047 amp 1170x675
By bluehaber

Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener’den gitmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eski İYİ Parti lideri Akşener arasındaki sürpriz görüşmenin yankıları sürüyor. Haberler.com olarak edindiğimiz bilgiye göre; görüşme teklifi Tansu Çiller’in eşinin cenazesinde bizzat Akşener tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletilmiş.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in Külliye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya gelmesi yumuşama süreci ile sakinleşen siyaset arenasında tartışmaları yeniden alevlendirdi.

ERDOĞAN’IN PROGRAMINDA YER ALMIYORDU

5 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Meral Akşener arasında yaklaşık 40 dakika süren bir görüşme gerçekleşti. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı internet sitesinde günlük yayınlanan programında böyle bir görüşmenin yer almaması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener'den gitmiş  Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener’den gitmiş surpriz gorusmenin perde arkasi teklif bizzat 17407625 4300 m

TALEP AKŞENER’DEN GİTTİ

Akşener’in ziyaretini Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un duyurması, Beştepe’nin bu ziyarete verdiği önemin göstergesi olarak yorumlanırken görüşme talebinin kimden geldiği ile ilgili Haberler.com yeni bir kulis bilgisine ulaştı. Kaynaklardan edinilen bilgiye göre; görüşme için ilk adım Akşener tarafından atıldı. Tansu Çiller’in eşi Özer Uçuran Çiller’in cenazesinde Erdoğan ile karşılaşan Akşener’in bu talebini bizzat ilettiği, Erdoğan’ın da “Sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarım” diyerek bu teklife olumlu cevap verdiği öğrenildi.

GÖRÜŞMESİNDE NE KONUŞULDUĞU MERAK KONUSU

Görüşme, bir çok İYİ Partili isim için “Sürpriz” olurken İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Akşener’in görüşme öncesi ve sonrasında nezaketen kendisini bilgilendirdiğini ancak ne konuştuklarına dair bir şey sormadığını ifade etti. Kimi kaynaklar ise buluşmanın bireysel, partiyi bağlamayan bir görüşme olduğunu söyledi.

Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener'den gitmiş  Sürpriz görüşmenin perde arkası! Teklif bizzat Meral Akşener’den gitmiş surpriz gorusmenin perde arkasi teklif bizzat 17407625 2166 m

“İYİ PARTİ’YE GÖNÜL VERENLERİN VİCDANLARINI KANATACAKTIR”

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yeni seçilmiş olan Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu’na bir ‘hayırlı olsun’ ziyareti dahi yapılmamışken, Sayın Akşener’in ziyaretini ‘İYİ Parti Eski Genel Başkanı’ sıfatıyla yapması İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yapmıştır. Sürece hızlı adapte olan bazı partililerimizin “bu görüşme İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratmaz” mealindeki söylemlerinin aksine, içeriği ile ilgili en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti’ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır” ifadelerine yer verdi.

“BU GÖRÜŞME İYİ PARTİ’Yİ BAĞLAMAMAKTADIR”

Akşener ile Erdoğan arasındaki görüşmeye dair bir açıklama da İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz’dan geldi. Poyraz, “Bu görüşme İYİ Parti tüzel kişiliğinin amaç, hedef ve vizyonunu kesinlikle bağlamamaktadır. İYİ Partinin Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’dur. Genel Başkanımızın ve yetkili kurullarımızın içeriği hala belli olmayan bu görüşmeden bilgisi olmadığı gibi duyan her partilimiz için de şaşkınlık ve hayal kırıklığı yarattığını ifade etmek isterim” dedi.

  • No Comments
  • 7 Haziran 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir