16 C İstanbul
Suriye’yi karıştıran iddia: Beşar Esad’ın eşi Esma Esad hayatını kaybetti  Suriye’yi karıştıran iddia: Beşar Esad’ın eşi Esma Esad hayatını kaybetti suriye yi karistiran iddia beser esad in esi 17394027 8066 amp 1170x675
By bluehaber

Suriye’yi karıştıran iddia: Beşar Esad’ın eşi Esma Esad hayatını kaybetti

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın lösemi teşhisi konulan eşi Esma Esad’ın hayatını kaybettiği iddia edildi. Haberlerin sosyal medyada yayılması üzerine Esad’ın lideri olduğu Baas Partisi iddiaları yalanladı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’ın hayatını kaybettiği öne sürülürken konuyla ilgili sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı. Ancak bilgiler resmiyet kazanmadı. Esad’ın lideri olduğu Baas Partisi ise ölüm haberlerinin asılsız olduğunu duyurdu.

HABERLER HIZLA YAYILDI

Tasnif News’in aktardığına göre 48 yaşındaki Esma Esad’ın öldüğüne yönelik haber ilk olarak Suriyeli muhalif haber sitesi Sham Plus tarafından duyuruldu. Daha sonra sosyal medyada Esad’ın öldüğü haberi hızla yayılmaya başladı. Şam’daki Tasnim muhabiri ise ölüm iddiasının herhangi bir resmi kaynak tarafından doğrulanmadığını bildirdi.

Esma Esad'ın Ölüm İddiaları Sosyal Medyada Yayılıyor Ancak Doğruluk Kazanmadı  Suriye’yi karıştıran iddia: Beşar Esad’ın eşi Esma Esad hayatını kaybetti esma esad in olum iddialari sosyal medyada 17394027 6102 m

BAAS PARTİSİ’NDEN YALANLAMA

Konuyla ilgili Esad’ın lideri olduğu Baas Partisi’nden bir açıklama yapıldı. Al Arabiya’nın haberine göre açıklamada Esma Esad’la ilgili asılsız haberlerin yayıldığı belirtilerek bilgilerin yalnızca güvenilir kaynaklardan alınması gerektiği belirtildi.

LÖSEMİ TEŞHİSİ KONULMUŞTU

Esma Esad’la ilgili en son Suriye Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, çeşitli semptom ve klinik belirtilerin görülmesinin ardından tıbbi muayene ve testlerden geçirildiği ve akut miyeloid lösemi teşhisi konulduğu belirtilmişti.

2019’DA MEME KANSERİNİ YENMİŞTİ

Aynı açıklamada Esma Esad’ın izolasyon şartlarını içeren özel bir tedavi protokolüne tabi tutulacağı, bu nedenle kamusal faaliyetlerden uzak kalacağı aktarılmıştı. Esma Esad, 2018’de erken teşhis edilen meme kanserini Ağustos 2019’da yendiğini açıklamıştı.

  • No Comments
  • 3 Haziran 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir