16 C İstanbul
Putin: 2024 başında Türkiye’yi ziyaret edeceğim  Putin: 2024 başında Türkiye’yi ziyaret edeceğim putin turkiye cumhurbaskani erdogan gazze deki 16626396 9664 m
By bluehaber

Putin: 2024 başında Türkiye’yi ziyaret edeceğim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gazze’nin sesini duyurmak için sarf ettiği çaba nedeniyle övgüler dizdi. Putin ayrıca, “Türkiye’yi ziyaret etmeyi planlıyordum ama Erdoğan’ın yoğun çalışma temposu nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmedi. Gelecek sene başında Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirebilirim” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın Gazze’deki katliamı duyurabilmek için çaba sarf ettiğini belirten Putin, “Türkiye’yi ziyaret etmeyi planlıyordum ama Erdoğan’ın yoğun çalışma temposu nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmedi. Gelecek sene başında Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirebilirim” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN GAZZE İÇİN SARF ETTİĞİ ÇABAYI ÖVDÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkent Moskova’da bulunan Gostiny Dvor Ticaret ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen yıllık özel soru-cevap oturumuna ve yıl sonu basın toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgüler sıralayan Putin “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Gazze’deki durumu anlatmak için uluslararası toplumun öncü sesidir. Bu durumu düzeltmek için sürekli çaba sarf ediyor. Yaşanan felakete karşı sessiz kalmıyor. Erdoğan ile birlikte sürekli temas halindeyiz.” dedi.

Putin  Putin: 2024 başında Türkiye’yi ziyaret edeceğim putin turkiye cumhurbaskani erdogan gazze deki 16626396 9664 mPutin

“2024 BAŞINDA TÜRKİYE’Yİ GELMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

Türkiye’yi ziyaret etmeyi planladığını belirten Putin, şöyle devam etti: “Türkiye’yi ziyaret etmeyi planlıyordum ama Erdoğan’ın yoğun çalışma temposu nedeniyle bu ziyaret gerçekleşmedi. Gelecek sene başında Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirebilirim”

  • No Comments
  • 14 Aralık 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir