16 C İstanbul
Özgür Özel’den Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki: Bu halkın iradesini yok saymaktır  Özgür Özel’den Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki: Bu halkın iradesini yok saymaktır ozgur ozel den hakkari belediyesi ne kayyum 17392699 5389 amp 1170x675
By bluehaber

Özgür Özel’den Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki: Bu halkın iradesini yok saymaktır

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki gösterdi. Özel, “Yaşananlar, henüz 2 ay önce tecelli etmiş Hakkari halkının iradesini yok saymaktır. Kayyum görevlendirmesi geri çekilmelidir” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde DEM Parti’den Hakkari Belediye Başkanı olarak seçilen Mehmet Sıddık Akış, sabah saatlerinde Van’da gözaltına alınmıştı. Akış’ın yerine Hakkari Valisi Ali Çelik, Belediye Başkan Vekili oldu.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN İLK TEPKİ

Kamuoyunda infial yaratan gelişmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Özgür Özel ” Hakkari Belediyesi‘ne sabah saatlerinde bir operasyon yapılarak, Belediye Başkanının gözaltına alınmasını ve 10 yıl önce başlamış ve halen süren bir davası gerekçe gösterilerek kayyum atanmış olmasını reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

“KAYYUM ANLAYIŞININ KARŞISINDAYIZ”

“Yaşananlar, henüz 2 ay önce tecelli etmiş Hakkari halkının iradesini yok saymaktır” diyen Özel, “Kayyum görevlendirmesi geri çekilmelidir. Demokrasinin ve halk iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız!” dedi.

Özgür Özel'den Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasına tepki: Bu halkın iradesini yok saymaktır  Özgür Özel’den Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasına tepki: Bu halkın iradesini yok saymaktır ozgur ozel den hakkari belediyesi ne kayyum 17392699 4435 m
  • No Comments
  • 3 Haziran 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir