16 C İstanbul
MİT, terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti  MİT, terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti mit teror orgutu pkk ya ait aynularab kamisli 16665537 7069 amp 1170x675
By bluehaber

MİT, terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti

MİT, Suriye’de sorumlu düzeydeki örgüt unsurlarının da içinde bulunduğu terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti, 50’ye yakın hedef vuruldu.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), harekete geçti. Pkk‘nın Irak/Hakurk ve Metina’da güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirdiği eylem akabinde Suriye‘de bulunan PKK hedeflerini yok etti.

MİT’İN SAHA AJANLARI HAREKETE GEÇTİ

MİT, öncelikli olarak PKK’nın hareket kabiliyetini ve alt yapısını hedef aldı. PKK’nın kıyafetinden silahına, patlayıcısından günlük yaşam malzemesine kadar kullandığı tüm ürünleri Suriye‘deki tesislerinde ürettiği tespit edildi. MİT, saha ajanlarını harekete geçirdi.

MİT, terör örgütü PKK'ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude'deki tesisleri imha etti  MİT, terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti mit teror orgutu pkk ya ait aynularab kamisli 16665537 9836 m

50’YE YAKIN HEDEF VURULDU

MİT’in saha ajanları, PKK’nın askeri, ekonomik ve lojistik tesislerinin Suriye‘de Kamışlı, Amude ve Ayn Al Arab bölgelerinde sivil görünümlü olarak faaliyet yürüttüğünü belirledi. Tüm tesislere ait konum bilgileri merkeze aktarıldı. Örgüte yönelik strateji belirlendi, hazırlıklar tamamlandı ve operasyon için düğmeye basıldı. Örgüte ait hedeflenen tüm alt yapı tesisleri nokta atışı ile imha edildi, 50’ye yakın hedef vuruldu.

MİT, terör örgütü PKK'ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude'deki tesisleri imha etti  MİT, terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti mit teror orgutu pkk ya ait aynularab kamisli 16665537 4704 m

SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN AZAMİ HASSASİYET GÖSTERİLDİ

Operasyonda öncelikle sivil hassasiyetine dikkat edildi. Halkın zarar görmemesine azami hassasiyet gösterildi.

Güvenlik kaynakları; MİT’in icra ettiği operasyonlar esnasında, sivil şahısların ve sivil yerleşim binalarının zarar görmemesi konusuna azami önem verdiğini aktardı. Sorumlu düzeydeki örgüt unsurlarının da içinde yer aldığı kritik yerleşke/karargah ve tesislerinden oluşan hedeflerin başarılı şekilde imha edildiği, MİT’in operasyonlarının, sınır güvenliğine yönelik tehditlerin bertaraf edilmesi, örgütün Türkiye’ye yönelik eylemsel kapasitesinin ve operasyonel hedeflerinin akamete uğratılmasına önemli katkılar sağladığı görüşü öne çıktı.

MİT’in 12 şehidin kanının yerde kalmaması için, Suriye ve Irak sahalarında operasyonlarına etkin şekilde devam edeceği öğrenildi.

MİT, terör örgütü PKK’ya ait Aynularab, Kamışlı ve Amude’deki tesisleri imha etti mit teror orgutu pkk ya ait aynularab kamisli 16665537 7069 amp
  • No Comments
  • 26 Aralık 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir