16 C İstanbul
Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı  Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı meteoroloji den 15 il icin sari kod uyarisi 17291024 3591 amp 1170x675
By bluehaber

Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul dahil tüm yurtta sıcaklıkların düşeceğini, hafta sonu gök gürültülü sağanak yağışların görüleceğini açıkladı. Gök gürültülü sağanak nedeniyle Adana, Edirne, Hakkari, Iğdır, Kırklareli, Osmaniye, Şırnak, Van, Ağrı, Erzurum, Hatay, Kars, Mardin, Siirt, Tekirdağ illerine sarı kod uyarısı yapıldı.

Hafta sonu ülke genelinde gök gürültülü sağanak yağışların görüleceğini açıklayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15 ile sarı kod uyarısında bulundu.

HAFTA SONU ÜLKE GENELİNDE YAĞIŞ GÖRÜLECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nde hava tahmin uzmanı Yusuf Ziya Yavuz, yurt genelinde yaşanacak hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Hafta sonu yağışların ülke genelinde görüleceğini belirten hava tahmin uzmanı Yavuz, “Hafta sonu cumartesi günü tüm yurtta, pazar günü ise güney ege kıyıları haricinde ülke genelinde gök gürültülü sağanak yağışların görülmesini beklemekteyiz” ifadesini kullandı.

Meteoroloji'den 15 il için 'sarı kod' uyarısı  Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı meteoroloji den 15 il icin sari kod uyarisi 17291024 6009 m

Cumartesi günü Marmara’nın batısında Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğini anlatan Yavuz, Doğu Akdeniz’in genelinde de gök gürültülü sağanak yağışların olacağını aktardı.

İÇ ANADOLU’DA KUVVETLİ SAĞANAK BEKLENTİSİ

İç Anadolu Bölgesi’nde ise Niğde, Kayseri ve Sivas çevreleri ile Konya’nın kuzey kesimlerinde kuvvetli sağanak yağışların görüleceğini ifade eden Yavuz, “Orta ve Doğu Karadeniz’de de özellikle iç kesimlerinde lokal kuvvetli yağışlar görülecek. Doğu Anadolu’nun hemen hemen genelinde, Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda da Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağışların görülmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Meteoroloji'den 15 il için 'sarı kod' uyarısı  Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı meteoroloji den 15 il icin sari kod uyarisi 17291024 4712 m

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Sıcaklıkların cumartesi günü ülke genelinde düşeceğini vurgulayan Yavuz, “Pazar günü ise kuvvetli poyrazla birlikte batı bölgelerimiz sıcaklıklarının bir miktar daha düşmesini bekliyoruz. Önümüzdeki hafta ülke genelinde sıcaklıklar oldukça düşecek. Bunun yanında pazar günü yağışlar da yine Doğu bölgelerimizde kuvvetli” ifadelerini kullandı.

Meteoroloji'den 15 il için 'sarı kod' uyarısı  Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı meteoroloji den 15 il icin sari kod uyarisi 17291024 8593 m

İSTANBUL

İstanbul’un hava durumuna ilişkin ise yağışların görüleceğini açıklayan Hava Tahmin Uzmanı Yavuz, “Sıcaklıklar 17-18 dereceler civarında. Çarşamba gününe kadar 17-18 dereceler civarında seyredecek. Gece sıcaklıkları 12-13 dereceler civarında. Dikkat ederseniz geceyle gündüz arasında fazla bir fark yok” kaydetti.

ANKARA

Ankara’da da sıcaklıkların düşeceğini söyleyen Yavuz, “Sıcaklıklar 17-18 derecelere düşüyor. Gece sıcaklıklarındaki düşüş biraz daha hızla Başkent Ankara’da. Pazar’ı pazartesiye bağlayan gece 2 dereceye kadar düşmesini beklemekteyiz” dedi.

15 İLE SARI KOD UYARISI

Beklenen gök gürültülü sağanak nedeniyle 15 il “sarı kod” ile uyarıldı. Yapılan uyarıda vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkati olması istendi.

Meteoroloji'den 15 il için 'sarı kod' uyarısı  Meteoroloji’den 15 il için “sarı kod” uyarısı meteoroloji den 15 il icin sari kod uyarisi 17291024 3985 m

Uyarı yapılan iller şu şekilde: Adana, Edirne, Hakkari, Iğdır, Kırklareli, Osmaniye, Şırnak, Van, Ağrı, Erzurum, Hatay, Kars, Mardin, Siirt, Tekirdağ.

  • No Comments
  • 4 Mayıs 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir