16 C İstanbul
Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor kiz arkadasini doverek olduren zanli icin 16525664 o
By bluehaber

Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Mersin’de kız arkadaşı Esra Asena Temir’i döverek öldüren Mustafa Bangiz’in ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Mersin‘de 29 Haziran tarihinde meydana gelen olayda Mustafa Bangiz (28) isimli şahıs, kız arkadaşı Esra Asena Temir’i (27) döverek öldürdü. Adana’da yakalanarak tutuklanan Bangiz hakkında cumhuriyet savcılığınca hazırlanan iddianame tamamlandı. Katil zanlısının ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

“NE KONUŞTUK HİÇ HATIRLAMIYORUM”

Zanlı Mustafa Bengiz’in emniyette ve savcılıkta ‘susma’ hakkını kullandığına yer verilen iddianamede, şüphelinin, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesinde ise “Şu anda bilincim yerinde değil, sağlıklı düşünemiyorum. Esra’nın öldüğünü dün öğrendim. Kendisi kız arkadaşım olur. 1 senedir görüşüyorduk. Olay günü evinin önüne gece 02.00-03.00 sıralarında gittim. Kendisi geldi, ‘görüşelim’ dedi. Aramızdaki konuşmayı hatırlamıyorum. Ben kendi aracımla gitmiştim ve onu aracıma aldım. Aramızda ne konuştuk hiç hatırlamıyorum. Sağlıklı düşünemiyorum, yaşanan olay nedeniyle hiç iyi değilim” dediği hatırlatıldı.

Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor kiz arkadasini doverek olduren zanli icin 16525664 o

BEYİN KANASI GEÇİRECEK ŞEKİLDE DARBA MARUZ KALDI

Öldürülen Esra Asena Temir ile zanlının ailesinin de ifadelerine yer verilen iddianamede, Mustafa Bengiz için ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan TCK’nın 82/1-d maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebinde bulunuldu. İddianamede şüphelinin, kız arkadaşı olan maktul ile aralarında bilinmeyen bir nedenle tartışma yaşandığı, maktulün olaydan kısa süre sonra tedavi gördüğü hastanede öldüğü bilgisine yer verilirken, ‘maktulün ölüm raporundan anlaşılacağı üzere, beyin kanaması geçirmesine sebebiyet verecek şekilde birden fazla kez darba maruz kaldığı’ görüşü yer aldı.

Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor kiz arkadasini doverek olduren zanli icin 3 16525664 o

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre, 29 Haziran’da meydana gelen olayda, merkez Toroslar ilçesine bağlı Akbelen Mahallesi’nde oturan kız arkadaşı Esra Asena Temir’i otomobille alan Mustafa Bengiz, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı genç kızı darp etti. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Temir’i, Toros Devlet Hastanesine götüren Bengiz, ardından kayıplara karıştı. Kafasından ağır darbeler alan genç kız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Zanlı Mustafa Bengiz ise kaçtığı Adana’da yakalanarak, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin'de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor kiz arkadasini doverek olduren zanli icin 2 16525664 o

ANNE, ZANLININ EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTEDİ

Öte yandan, olay sonrası açıklama yapan genç kızın annesi Asiye Temir, kızını öldüren zanlının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Temir, “En ağır darbeyi başından almış yavrum. Doktorların raporunda da bu var. Onun içerden çıkmasını istemiyorum. Benim yavrum böyle canilerin elinden gitti başka gençlerin gitmesini istemiyorum. Çocuk tam bir psikopatmış. Kızım sevgisinin kurbanı oldu. Bir anne olarak yanıyorum. Başka annelerin yanmasını istemiyorum. Başka genç kızlar böyle canilerin tuzağına düşmesin diyorum” dedi.

  • No Comments
  • 12 Kasım 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir