16 C İstanbul
Kim Jong-un, Kuzey Koreli kadınlara daha fazla çocuk sahibi olmaları için ağlayarak yalvardı  Kim Jong-un, Kuzey Koreli kadınlara daha fazla çocuk sahibi olmaları için ağlayarak yalvardı kim jon un kuzey koreli kadinlara daha fazla 16601485 5027 m
By bluehaber

Kim Jong-un, Kuzey Koreli kadınlara daha fazla çocuk sahibi olmaları için ağlayarak yalvardı

Ülkesinde düşen doğum oranlarına dikkat çeken Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kadınlara daha fazla çocuk sahibi olmaları çağrısında bulundu. Kim Jong-un’un bu anlarda gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Ulusal Anneler Buluşması’nın açılışında yaptığı konuşma sırasında Kim Jong-un, doğum oranlarındaki düşüşün durdurulmasının, kadınların görevi olduğunu ifade ederek kadınları harekete geçmeye çağırdı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Elindeki kağıt mendille gözyaşlarını silen Kim konuşmasında, “Doğum oranlarındaki düşüşü durdurmak, iyi çocuk bakımı ve eğitim sağlamak, annelerimizle birlikte çözmemiz gereken aile meselelerimizdir” dedi.

Kim Jon Un, Kuzey Koreli kadınlara daha fazla çocuk sahibi olmaları için ağlayarak yalvardı  Kim Jong-un, Kuzey Koreli kadınlara daha fazla çocuk sahibi olmaları için ağlayarak yalvardı kim jon un kuzey koreli kadinlara daha fazla 16601485 5027 m

ALKIŞLA KARŞILIK VERDİLER

Kuzey Kore lideri kadınlardan daha fazla çocuk sahibi olmalarını isterken gözyaşlarına hakim olamazken, devlet medyasında yer alan görüntülerde coşkulu kalabalığın konuşması sırasında Kim’i alkışladıkları görüldü.

  • No Comments
  • 6 Aralık 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir