16 C İstanbul
İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz  İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz israil disisleri bakani nin erdogan i hedef alan 17269778 5480 amp 1170x675
By bluehaber

İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, “Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor” paylaşımı yaptı. Skandal paylaşıma Türkiye’nin yanıtı sert oldu. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İsrail Dışişleri Bakanının, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan paylaşımı ciddiyetsiz ve seviyesiz bir açıklamadır. Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir” denildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın, “Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor” paylaşımına sert yanıt veren Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, “İsrail Dışişleri Bakanının, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan paylaşımı ciddiyetsiz ve seviyesiz bir açıklamadır. Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

İSRAİL DIŞİŞLERİ BAKANINDAN ERDOĞAN’I HEDEF ALAN PAYLAŞIM

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan bir paylaşım yaptı. Erdoğan’ın Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ettiğini öne süren Katz skandal ifadeler kullandı.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz  İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz israil disisleri bakani nin erdogan i hedef alan 17269778 8629 mİsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz

“ERDOĞAN OSMANLI İMPARATORLUĞU’NU YENİDEN KURMAYI HAYAL EDİYOR”

Katz paylaşımında şunları söyledi: “Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor ve bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda İsrail’e yönelik saldırılarını ve karalamalarını sürdürdü. Müslüman Kardeşler’in adamı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’i çökertmeyi, Kudüs’ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor. Erdoğan, sen Diriliş ve Kuruluş dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et.

“GERÇEKLE YÜZLEŞİN”

İsrail haçlı seferi yapan bir imparatorluk değildir ve İsrail’in başkenti Kudüs de Konstantinopolis değildir. Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır. Gerçekle yüzleşin ve Türkiye’yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın. Atatürk’ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz!”

İsrail Dışişleri Bakanı'nın Erdoğan'ı hedef alan paylaşımına Türkiye'den sert yanıt  İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz israil disisleri bakani nin erdogan i hedef alan 17269778 5449 m

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: CİDDİYETSİZ VE SEVİYESİZ BİR AÇIKLAMA

Katz’ın paylaşımına Türkiye’den sert yanıt geldi. Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İsrail Dışişleri Bakanının, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan paylaşımı ciddiyetsiz ve seviyesiz bir açıklamadır.

“İSRAİL HÜKÜMETİNİN TÜM ÜYELERİ ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEK”

Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir. İsrail Hükümetinin tüm üyeleri adalet önünde mutlaka hesap vereceklerdir. Türkiye, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulmü korkusuzca ve yüksek sesle dile getirmeye devam edecektir.”

İsrail Dışişleri Bakanı'nın Erdoğan'ı hedef alan paylaşımına Türkiye'den sert yanıt  İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz israil disisleri bakani nin erdogan i hedef alan 17269778 1427 m

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: SEVİYESİZ AÇIKLAMALAR YOK HÜKMÜNDEDİR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İsrail Dışişleri Bakanı, Sn Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi seviyesiz bir şekilde hedef alan açıklamalarına devam etmiş. Katliam siyasetinin üyeleri tarafından yapılan bu seviyesiz açıklamalar yok hükmündedir.

“CUMHURBAŞKANIMIZ KÜRESEL VİCDANIN SESİDİR”

Netanyahu hükümetinin soykırımcı bir barbarlıkla hareket ettiğini ifade ediyor olmamız elbette bu katliam şebekesini rahatsız ediyor. Cumhurbaşkanımız bu soykırım şebekesine karşı insanlığın ve küresel vicdanın sesidir.Tüm uluslararası platformlarda Filistin halkının haklarını en üst seviyede savunmaya devam edeceğiz.”

İsrail Dışişleri Bakanı'nın Erdoğan'ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz  İsrail Dışişleri Bakanı’nın Erdoğan’ı hedef alan paylaşımına Dışişleri Bakanlığı’ndan yanıt: Ciddiyetsiz ve seviyesiz israil disisleri bakani nin erdogan i hedef alan 17269778 3618 m
  • No Comments
  • 27 Nisan 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir