16 C İstanbul
Gazze’de Şifa Hastanesi’nde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı  Gazze’de Şifa Hastanesi’nde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı gazze de sifa hastanesi nde bulunan ucuncu toplu 17306513 2122 amp 1170x675
By bluehaber

Gazze’de Şifa Hastanesi’nde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı

İsrail’in katliamlarının devam ettiği Gazze’de Şifa Hastanesi’nde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı.

Gazze Şeridi’nde bulunan Şifa Hastanesi’nde bir toplu mezar daha bulundu. Söz konusu üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedinin çıkarıldığı açıklandı.

Gazze Şeridi’ndeki hükümetten yapılan açıklamada, “Sağlık ekipleri, Şifa Hastanesi yerleşkesinde şu ana kadar 3. toplu mezarı tespit etti ve buradan şu ana kadar 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı, çalışmalar sürdürülüyor” ifadesi kullanıldı.

Gazze'de Şifa Hastanesi'nde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı  Gazze’de Şifa Hastanesi’nde bulunan üçüncü toplu mezardan 49 Filistinlinin cesedi çıkarıldı gazze de sifa hastanesi nde bulunan ucuncu toplu 17306513 4021 m

Çalışmaların bitmediğini ve yeni cesetlerin çıkarılmasının beklendiğini açıklayan hükümet, İsrail askerleri tarafından çok sayıda Filistinlinin alıkonulduğuna ve bu kişilere ulaşılamadığını duyurdu.

GAZZE’DE CAN KAYBI SAYISI ARTIYOR

İsrail ordusunun katliamlarına devam ettiği Gazze’de Filistin Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 55 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 200 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Açıklamada, 7 Ekim’den bu yana düzenlenen saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 34 bin 844’e, yaralı sayısının ise 78 bin 404’e yükseldiği belirtildi.

  • No Comments
  • 8 Mayıs 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir