16 C İstanbul
Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu! Texas’ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı  Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu! Texas’ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı beryl kasirgasi abd yi fena vurdu texas ta 6 17503387 8575 amp 1170x675
By bluehaber

Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu! Texas’ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı

Daha önce Grenada, Kuzey Venezuela, St Vincent ve Grenadinler ile Jamaika’da can kayıplarına neden olan Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu. Texas eyaletinde 6 kişi kasırga nedeniyle hayatını kaybederken 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı, sel suları bir çok yolu kapattı.

ABD’nin Texas eyaletinde etkili olan Beryl Kasırgası nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı. Kasırga, Oklahoma, Arkansas ve Missouri’yi de etkileyecek.

BİLANÇO HER GEÇEN SAAT AĞIRLAŞIYOR

Amerika kıtasında büyük yıkıma yol açan Beryl Kasırgası etkisini sürdürüyor. Karayip ülkelerini, Meksika’nın güneydoğusundaki Yucatan Yarımadası’nı ve son olarak ABD’nin Texas eyaletini vuran kasırgada bilanço ağırlaşıyor.

Beryl Kasırgası, ABD'yi fena vurdu! Texas'ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı  Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu! Texas’ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı beryl kasirgasi abd yi fena vurdu texas ta 6 17503387 8076 m

2.7 MİLYON EV VE İŞ YERİ ELEKTRİKSİZ KALDI

Montgomery County Yargıcı Mark Keough, fırtınanın şiddetiyle ağaç devrilmesi sonucu bir traktör sürücüsünün ve ormanlık alandaki bir çiftin hayatını kaybettiğini belirtti. Texas Vali Yardımcısı Dan Patrick ise 2’si ağaç devrilmesi, 1’i boğulma olmak üzere 3 kişinin daha yaşamını yitirdiğini aktardı. Patrick, kasırga nedeniyle 2.7 milyon ev ve iş yerinin elektriksiz kaldığını, 2 bin 500’den fazla personelin sahada görevlendirildiğini aktardı.

Beryl Kasırgası, ABD'yi fena vurdu! Texas'ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı  Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu! Texas’ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı beryl kasirgasi abd yi fena vurdu texas ta 6 17503387 9368 m

“HER YERDEN YARDIM ÇAĞRISI ALIYORUZ”

Texas’ı vuran kasırga, şiddetli fırtına ve yağışı beraberinde getirdi. Ağaçlar ve elektrik hatları devrilirken, yollar kapandı, bazı yollar ise sular altında kaldı. Houston Belediye Başkanı John Whitmire, sel sularının Houston’ın büyük bölümünde 25 santimetreyi aştığını belirerek, “Houston’ın her yerinden yardım çağrısı alıyoruz” dedi. Eyalet genelinde bin 300 uçuş iptal edildi. Beryl’in Texas’ın ardından Oklahoma, Arkansas ve Missouri’yi vurması bekleniyor.

Beryl Kasırgası, ABD'yi fena vurdu! Texas'ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı  Beryl Kasırgası, ABD’yi fena vurdu! Texas’ta 6 kişi öldü, 2.7 milyon ev ve iş yeri elektriksiz kaldı beryl kasirgasi abd yi fena vurdu texas ta 6 17503387 1051 m

KASIRGA TOPLAM 17 KİŞİYİ HAYATTAN KOPARDI

Daha önce Grenada, Kuzey Venezuela, St Vincent ve Grenadinler ile Jamaika’da can kaybına yol açan Beryl Kasırgası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı, Texas’taki 6 can kaybıyla birlikte 17’ye yükseldi.

  • No Comments
  • 9 Temmuz 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir