16 C İstanbul
Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir?  Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir? baris alper yilmaz hollandalilari saskina 17497002 9202 amp 1170x675
By bluehaber

Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir?

A Milli Takımımızın Hollanda’ya 2-1 yenilerek EURO 2024’ten elendiği maçta milli futbolcumuz Barış Alper Yılmaz, performansıyla herkesin beğenisi topladı. Ortaya koyduğu futbolla maça damga vuran Barış Alper, özellikle Liverpool’un stoperi Virgil van Dijk’a çok zor anlar yaşattı. Van Dijk maçın ardından Barış’ı öve öve bitirmezken, Hollandalı gazeteci Rian Rosendaal da 24 yaşındaki yıldızın performansı karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Türkiye‘nin Hollanda‘ya 2-1 yenilip EURO 2024’ten elendiği karşılaşmada adeta Barış Alper Yılmaz resitali vardı. Yıldız futbolcu, özellikle Liverpool’un stoperi Virgil van Dijk’a çok zor anlar yaşattı. Barış Alper’in bu performansı Hollandalıları şaşkına uğrattı.

VAN DIJK HAYRANLIĞINI GİZLEYEMEDİ

Hollanda‘nın dünyaca ünlü savunma oyuncusu Van Dijk, mücadelenin ardından Barış Alper Yılmaz’a övgü yağdırdı. Tecrübeli savunmacı, “Barış Alper Yılmaz sürekli koşuyordu. Ele avuca sığmaz şekilde koşuyordu. Her savunmacı için zordur. Bizi çok zorladı. Gol atamadı ama eğer bir şekilde onu tasvir edecek olursak, gerçekten önemli bir oyuncu” dedi.

Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir?  Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir? baris alper yilmaz hollandalilari saskina 17497001 422 m

HOLLANDALI GAZETECİNİN BARIŞ ALPER ŞAŞKINLIĞI

Öte yandan Hollandalı gazeteci Rian Rosendaal, Hollanda- Türkiye maçının ardından Fanatik’e konuştu. Portakallar’ın turu geçtiği için ‘şanslı’ olduğunu vurgulayan Hollanda muhabiri, aynı zamanda Barış Alper Yılmaz’a övgü dolu sözler söyledi. Rosendaal, şu ifadeleri kullandı:

“TÜRKİYE’NİN ELİNE DÜŞTÜK”

“Hollanda olarak iyi başladık. Depay ile ilk dakikada gol atmalıydık. Sonra oyundan düştük, aynı zamanda da Türkiye’nin eline düştük. Türkiye, Gakpo ve Bergwijn’ı etkisiz kıldı.

Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir?  Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir? baris alper yilmaz hollandalilari saskina 17497001 9230 m

“ŞANSLIYIZ”

Şanslıyız ki Arda Güler’in frikiğinde top direkten döndü. Daha sonra Ronald Koeman bazı şeyleri değiştirdi ve bu işe yaradı. Weghorst bunda anahtar bir rol oynadı.

“HOLLANDA İÇİN HARİKA BİR MAÇ DEĞİLDİ”

Hücumda daha fazla isim lazımdı ve neyse ki geç de olsa iki gol bulduk. Hollanda için harika bir maç değildi ama sanırım EURO böyle bir şey, gergin bir ortam!

Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir?  Barış Alper Yılmaz, Hollandalıları şaşkına çevirdi: Bu nasıl olabilir? baris alper yilmaz hollandalilari saskina 17497001 1589 m

BARIŞ ALPER YORUMU: BU NASIL OLABİLİR?

Barış Alper Yılmaz gerçekten çok iyiydi. Van Dijk zaman zaman zorlanıyordu ve çok zor anlar yaşadı. Bir an, ‘Bu nasıl olabilir?’ diye düşündüm. Çok iyi bir oyuncu. Bu yaz büyük bir Avrupa kulübüne gitmeli. Gözlemciler artık onu tanıyacak.”

  • No Comments
  • 7 Temmuz 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir