16 C İstanbul
Ankara’da çirkin olay! “Sizden midem bulanıyor” diyerek başörtülü komşusuna keserle saldırdı  Ankara’da çirkin olay! “Sizden midem bulanıyor” diyerek başörtülü komşusuna keserle saldırdı ankara da cirkin olay sizden midem bulaniyor 17383941 9903 amp 1170x675
By bluehaber

Ankara’da çirkin olay! “Sizden midem bulanıyor” diyerek başörtülü komşusuna keserle saldırdı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bir kadın, iddiaya göre tesettürlü olduğu için kendisine takıntılı olan komşularının keserli saldırısına uğradı. Evine girmeye korktuğunu söyleyen kadın, yetkililerden yardım isterken saldırı anlarının da görüntüleri ortaya çıktı. Olayla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Konu ve sorumluları adli mercilere intikal ettirilmiş olup gerekli tahkikat Cumhuriyet Savcılığınca yürütülmektedir.” denildi.

Ankara‘da bir kişi, iddialara göre tesettürlü olduğu için kendisine takıntılı olan komşularının keserli saldırısına uğradı. Ailesinin ve kendisinin sürekli sözlü ve fiziki saldırıya uğradığını söyleyen mağdur kadın, evine girmeye korktuğunu söyledi.

Etimesgut ilçesinde meydana gelen olayda, iddialara göre, A.T. ile A.T. çifti, komşuları F.G.’ye tesettürlü olduğu için sürekli sözlü ve fiziki saldırıda bulundu. Saldırıların artması üzerine mağdur çift, can güvenliklerinden endişe duydukları için başka yerde yaşamaya başladı. Sürekli darp edildiğini, küfür, tehdit ve hakaretlere uğradığını söyleyen mağdur F.G., eşinin ve çocuklarının da saldırıya uğradığını belirterek yetkililerden yardım istedi.

Ankara'da çirkin olay! 'Sizden midem bulanıyor' diyerek çarşaflı ve başörtülü komşusuna saldırdı  Ankara’da çirkin olay! “Sizden midem bulanıyor” diyerek başörtülü komşusuna keserle saldırdı ankara da cirkin olay sizden midem bulaniyor 17383941 7614 m

“TİKSİNİYORUM SENDEN”

F.G.’nin saldırıya uğradı anlara ait görüntülerde ise, komşusunun “Sizden midem bulanıyor. Yeter artık. Gidin buradan.” diyerek küfürler ettiği duyuldu. Saldırıya uğrayan F.G.’nin ise “İmdat” diyerek çevredekilerden yardım istediği ve diğer komşuların araya girerek kavgayı ayırmaya çalıştığı görüldü.

Ankara'da çirkin olay! 'Sizden midem bulanıyor' diyerek başörtülü komşusuna saldırdı  Ankara’da çirkin olay! “Sizden midem bulanıyor” diyerek başörtülü komşusuna keserle saldırdı tesetturu oldugu icin komsularinin saldirisin 17383941 o

“EVİME GİRMEYE KORKUYORUM”

Yaşananla ilgili konuşan F.G. “Saldırgan kadın bizi sürekli taciz ediyordu. Küfürler ediyordu. Çocuklarıma hakaret ediyordu. Birçok kez olay oldu. Bana saldırıyordu. Komşumla bahçede otururken, onunla ilgili bir şey dememe rağmen, bana ‘Kenafir gözlerinle’ bakamazsın diye bağırdı. Bana saldırdı. Çarşafımı yırtmaya çalıştı. Bana vurdu. Komşular engel olmaya çalıştı ama başaramadı. Parmağımı kanattı, yüzümü çizdi. Olaydan birkaç gün sonra saldırgan kadının eşi, yanındaki bir adamla benim eşime saldırdı. Yere yatırıp vurdular. Müdahale etmeye kalkışınca çarşafımı açmaya çalıştılar. Daha önce de tesettürlü bina görevlimize saldırıp, ‘Siz buraya şeriatımı getireceksiniz’ demişlerdi. Bana, ‘Sen erkeklerle konuşmuyorsun, yüzünü açmıyorsun. Seni TikTok’a atacağım’ diyerek rencide etti. Kendileriyle ilgili şikayetçi olduk. Evime girmeye korkuyorum. Yapacaklarının bir sınırı yok. Kadının ve adamın cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Ankara'da çirkin olay! 'Sizden midem bulanıyor' diyerek çarşaflı ve başörtülü komşusuna saldırdı  Ankara’da çirkin olay! “Sizden midem bulanıyor” diyerek başörtülü komşusuna keserle saldırdı ankara da cirkin olay sizden midem bulaniyor 17383941 8322 m

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Yaşanan olayla ilgili Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, soruşturma başlatıldığı belirtilerek, “Sosyal medyada da yer alan, İlimiz Etimesgut ilçesi Bağlıca Mahallesi’nde komşular arasında gerçekleşen sözlü, fiziki saldırı ve manevi değerleri aşağılama iddiası ile ilgili konu ve sorumluları adli mercilere intikal ettirilmiş olup gerekli tahkikat Cumhuriyet Savcılığınca yürütülmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” ifadeleri yer aldı.

  • No Comments
  • 31 Mayıs 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir