16 C İstanbul
Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular  Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular alman basinindan skandal merih demiral iddiasi 17489746 7660 amp 1170x675
By bluehaber

Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya’ya attığı gol sonrasında bozkurt işareti yapan Merih Demiral, Almanlar tarafından UEFA’ya şikayet edilmiş ve hakkında soruşturma başlatılmıştı. Alman basınından ortalığı karıştıracak bir iddia daha geldi. Bild Gazetesi, milli futbolcunun 2 maç ceza aldığını öne sürdü. Bu iddia üzerine TFF, yaptığı açıklamayla haberin gerçeği yansıtmadığı duyurdu. Merih, olayla ilgili savunmasını yarın yapacak.

Milli Futbolcumuz Merih Demiral‘ı Avusturya maçında Bozkurt işareti yaptığı gerekçesiyle UEFA’ya şikayet eden Almanlardan skandal bir hamle daha geldi.

2 MAÇ CEZA ALDIĞINI İLERİ SÜRDÜLER

Alman basınından Bild, Merih’in 2 maç ceza aldığı iddiasını ortaya attı. Haberde ” Merih Demiral‘ın hareketini siyasi bir sembol olarak gören UEFA, bu konuda taviz vermeyecek ve Merih Demiral‘ı cezalandıracak” ifadeleri kullanıldı.

Almanlar iyice çirkinleşti! Merih'i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular  Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular almanlar iyice cirkinlesti merih i sikayet 17489746 7938 m

BELLINGHAM’A PARA CEZASI

Öte yandan habere göre; UEFA, İngiltere-Slovakya maçında attığı golün ardından Slovakya yedek kulübesine cinsel organını işaret eden İngiliz futbolcu Jude Bellingham’a ise 20 bin euro para cezası verecek.

Almanlar iyice çirkinleşti! Merih'i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular  Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular almanlar iyice cirkinlesti merih i sikayet 17489746 8774 m

TFF HEMEN YALANLADI

TFF ise bu asılsız iddiayı jet hızında yalanladı. Federasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, “Bild Gazetesi kaynak gösterilerek, ‘ Merih Demiral‘a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi’ şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Almanlar iyice çirkinleşti! Merih'i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular  Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular almanlar iyice cirkinlesti merih i sikayet 17489746 8640 m

“ASILSIZ İDDİALARA İTİBAR ETMEYİNİZ”

Skandal iddiayla ilgili Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden de açıklama geldi. İddianın doğru olmadığı belirtilen açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan, “UEFA, Merih Demiral‘a 2 maç men cezası verdi.” iddiası doğru değildir. UEFA tarafından Merih Demiral hakkında açılan soruşturma henüz sonuçlanmamış olup, iki maç men cezası verildiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. UEFA, milli futbolcumuz Merih Demiral’dan savunma istemiş olup, savunma sonrasında soruşturma karara bağlanacaktır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz” denildi.

Almanlar iyice çirkinleşti! Merih'i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular  Almanlar iyice çirkinleşti! Merih’i şikayet ettikleri yetmedi, skandal bir iddiada da bulundular almanlar iyice cirkinlesti merih i sikayet 17489746 9134 m

NE OLMUŞTU?

Milli futbolcumuz Merih Demiral, Avusturya maçında kaydettiği gollerin ardından sevincini bozkurt işareti yaparak göstermişti. Yaptığı harekete ilişkin maç sonu konuşan Demiral “Herhangi bir mesaj yok, sadece ne kadar gururlu ve mutlu olduğumu göstermek istedim” ifadelerini kullanmıştı.

Merih’in bu hareketi büyük ses getirirken Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu gol sevincini hedef alarak UEFA’dan yaptırım istemişti. UEFA ise milli futbolcumuz hakkında ‘uygunsuz hareket’ sebebiyle soruşturma başlatmıştı. UEFA’dan yapılan açıklama şu şekildeydi, “2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya’nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu Avusturya- Türkiye karşılaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral’ın iddia edilen uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır . Konuyla ilgili olarak ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi verilecektir.”

  • No Comments
  • 5 Temmuz 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir