16 C İstanbul
24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor  24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor denizden cikan sir cinayet adim adim cozuluyor 17413293 9863 amp 1170x675
By bluehaber

24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor

İstanbul’da, halıya sarılıp, dambılla bağlandıktan sonra denize atılmış halde bulduğu, 24 yaşındaki Sedef Güler cinayetiyle ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden Fırat B.’nin, Sedef Güler’in cesedini evden alıp köprüden kişi olduğu belirlenirken şüpheli, ifadesinde “Arkadaşım beni aradı. Eve gittiğimde kız ölmüştü. Cesetten kurtulmak için plan yaptık. Nalburdan zincir alıp cesede sardık. Sonra otomobille götürüp köprüden aşağı attık” dedi.

İstanbul Büyükçekmece’de halıya sarılı haldeki cesedi denizden çıkartılan 24 yaşındaki Sedef Güler cinayeti ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Polis ekipleri olayla ilgili 2 kişiyi gözaltına alırken cinayetin firari şüphelisi olarak aranan Yavuz G.’nin uyuşturucu kullanmak suçundan çok sayıda kaydı ve 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi. Cinayetin işlendiği evi belirleyen ekipler adreste detaylı arama yaparak delil topladı.

HALIYA VE ZİNCİRE SARILMIŞ HALDE BULUNMUŞTU

Büyükçekmece’de önceki gün denizde balıkçılar tarafından halıya sarılmış kadın cesedi bulunmuştu. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede genç kadının cesedinin ayrıca bir zincirle sarıldığını ve ağırlık yapması için 10 kilogramlık bir ağırlık takıldığını tespit etmişti. Elleri ve ayakları bağlı olan cesedin yüzünün de tanınmaz halde olduğu belirlenmişti.

Denizden çıkan sır cinayet adım adım çözülüyor! 24 yaşındaki Sedef'in cesedinden nasıl kurtulduklarını anlattı  24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor denizden cikan sir cinayet adim adim cozuluyor 17413293 9876 m

CESEDİN KİMLİĞİ PARMAK İZİNDEN TEŞHİS EDİLDİ

Polis yaptığı inceleme sonucu 20-30 yaşında olduğu düşünülen ve yeni öldürüldüğü tespit edilen cesedin parmak izi kayıtlarından Sedef Güler adlı genç kadına ait olduğunu tespit etmişti. Bu gelişme üzerine Sedef Güler’in cep telefonu kayıtlarından genç kadınla son görüşen kişiler tespit edildi. Çevrede bulunan tüm güvenlik kameraları da inceleme altına alındı.

Denizden çıkan sır cinayet adım adım çözülüyor! 24 yaşındaki Sedef'in cesedinden nasıl kurtulduklarını anlattı  24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor denizden cikan sir cinayet adim adim cozuluyor 17413293 8733 m

TESPİT EDİLEN 3 KİŞİDEN 2’Sİ GÖZALTINDA

Polis yaptığı çalışmalar sonucu olayla ilgili olarak 3 kişinin kimliğini tespit etti. İlk önce genç kadınla sosyal medya üzerinden son olarak konuşan O.Ö. adlı kişi yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli olayla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Denizden çıkan sır cinayet adım adım çözülüyor! 24 yaşındaki Sedef'in cesedinden nasıl kurtulduklarını anlattı  24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor denizden cikan sir cinayet adim adim cozuluyor 17413293 5774 m

CESEDİ ATTIKLARI ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA

Daha sonra çevrede yapılan güvenlik kamera incelemesinde bir otomobilin Büyükçekmece köprüsü üzerine gelerek kısa süre durduğu ve araçtan bir şeyler atıldığı görüldü. Bu gelişme üzerine otomobilin plakası tespit edildi. Otomobilin Yavuz G. adlı kişi tarafından kullandığı belirlendi. İstihbarat çalışması sonucu olay sırasında araçta Fırat B. adlı şüphelinin de olduğunun tespit edilmesi üzerine operasyon için düğmeye basıldı.

Denizden çıkan sır cinayet adım adım çözülüyor! 24 yaşındaki Sedef'in cesedinden nasıl kurtulduklarını anlattı  24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor denizden cikan sir cinayet adim adim cozuluyor 17413293 2754 m

GENÇ KIZIN KATLEDİLDİĞİ EV BULUNDU

Polis, Fırat B.’yi Beylikdüzü’nde oturduğu kiralık evde gözaltına aldı. Yapılan incelemede cinayetin bu evde işlendiği tespit edildi. Polis evde yaptığı incelemede boğularak öldürüldüğünü değerlendirdiği Sedef Güler’i, öldürmekte kullanılmış olabilecek kaşkol, eşarp ve ip gibi eşyalara el koydu. Bu deliller incelenmek üzere kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

Denizden çıkan sır cinayet adım adım çözülüyor! 24 yaşındaki Sedef'in cesedinden nasıl kurtulduklarını anlattı  24 yaşındaki Sedeften nasıl kurtulduklarını anlattı! Denizden çıkan cesette sis perdesi aralanıyor denizden cikan sir cinayet adim adim cozuluyor 17413293 927 m

SEDEF’İN CESEDİNE NELER YAPTIKLARINI TEK TEK ANLATTI

Cinayet Büro Amirliğinde yapılan ilk sorgusunda olayı anlatan Fırat B. olay sırasında kendi evinde olmadığını arkadaşının telefonu üzerine eve gittiğini söyleyerek “Ben gittiğimde kız ölmüştü. Cesetten nasıl kurtulacağımızı konuşarak plan yaptık. Nalburdan zincir aldık. Cesedi battaniyeye koyup, üzerine ağırlık yapması için zincir sardık. Evde bulduğumuz bir dambılı da zincire bağladık. Sonra otomobile koyarak gidip köprüden aşağı attık” dedi.

FİRARİ ŞÜPHELİNİN 8 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI VAR

Polis, cesedin taşındığı otomobilin bulunduğunu, incelemenin sürdüğünü belirterek olayın firarisi olarak aranan Yavuz G.’nin uyuşturucu kullanmak suçundan çok sayıda polis geliş kaydı olduğunu ayrıca hakkında 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğunu tespit etti. Şüpheliyi yakalamak için operasyonların sürdüğü öğrenildi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü, gözaltındaki şüphelilerle ilgili savcılıktan ek gözetim izni alındığını ifade etti.

  • No Comments
  • 8 Haziran 2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir