16 C İstanbul
2 günlük bebeğini ağzını bantlayıp tarlaya bırakan anne, erkek arkadaşını suçladı  2 günlük bebeğini ağzını bantlayıp tarlaya bırakan anne, erkek arkadaşını suçladı bebeklerini olume terk eden anne muebbet baba 16621681 689 amp 1170x675
By bluehaber

2 günlük bebeğini ağzını bantlayıp tarlaya bırakan anne, erkek arkadaşını suçladı

Uşak’ta, iki günlük bebeklerinin ağzını bantladıktan sonra sırt çantasının içerisine koyarak boş bir tarlanın kenarına bırakıp ölüme terk eden babaya ağırlaştırılmış müebbet, anneye ise müebbet hapis cezası verildi. Savunmasında erkek arkadaşını suçlayan anne, “Erkek arkadaşımın baskısıyla böyle bir durum oluştu. Çok pişmanım.” dedi. Baba ise, “Nasıl böyle bir durum ortaya çıktı bilmiyorum. Böyle bir eylemi gerçekleştirecek bir insan değilim.” ifadelerini kullandı.

Uşak‘ta iki günlük bebeklerini ağzını bantlayıp çanta içerisinde tarlaya atan baba ağırlaştırılmış müebbet, anne ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

ANNE, SUÇU ERKEK ARKADAŞINA ATTI

Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar baba S.D. ve anne K.G, taraf avukatları, Uşak Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu avukatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Uşak İl Müdürlüğü avukatı hazır bulundu. Anne K.G. savunmasında, “Benim böyle bir niyetim yoktu. Yeni doğum yapmıştım. Loğusa dönemindeydim. Hiç kimse yanımda yoktu. Çok yalnızdım. Erkek arkadaşımın baskısıyla böyle bir durum oluştu. Çok pişmanım.” dedi.

Bebeklerini ölüme terk eden anne müebbet, baba ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı  2 günlük bebeğini ağzını bantlayıp tarlaya bırakan anne, erkek arkadaşını suçladı bebeklerini olume terk eden anne muebbet baba 16621681 6379 m

“BÖYLE BİR EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRECEK BİR İNSAN DEĞİLİM”

Baba S.D. ise psikolojik sorunlarının olduğunun ileri sürerek, “Sonuçların nereye gideceğini algılayamadım. Nasıl böyle bir durum ortaya çıktı bilmiyorum. Böyle bir eylemi gerçekleştirecek bir insan değilim. Çok pişmanım.” ifadelerini kullandı.

ANNEYE MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Sanıklar ve taraf avukatlarının savunmalarını tamamlamasının ardından mahkeme heyeti, karar için duruşmaya ara verdi. Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, anne K.G’ye “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Heyet, daha önce sabıkasının bulunmaması ve iyi halden dolayı anne K.G’nin müebbet hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Bebeklerini ölüme terk eden anne müebbet, baba ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı  2 günlük bebeğini ağzını bantlayıp tarlaya bırakan anne, erkek arkadaşını suçladı bebeklerini olume terk eden anne muebbet baba 16621681 9377 m

BABA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSE ÇARPTIRILDI

S.D’nin ise “nitelikli dolandırıcılık” suçundan sabıkasını göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, sanığın, “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Heyet, her iki sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Bebeklerini ölüme terk eden anne müebbet, baba ise ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı  2 günlük bebeğini ağzını bantlayıp tarlaya bırakan anne, erkek arkadaşını suçladı bebeklerini olume terk eden anne muebbet baba 16621681 587 m

OLAY

Fatih Mahallesi Orhan Gazi Caddesi’nde 18 Ocak’ta bir tarlanın kenarında fermuarı kapalı bir sırt çantasının içerisinde ağzı bantlı erkek bebek cesedi bulunmuştu. Polis ekiplerince yapılan incelemede, bebeğin annesi ve babası olduğu belirlenen K.G. ve S.D. yakalanmış, 22 Ocak’ta çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. K.G ve S.D. hakkında Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kendini savunamayacak yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan dava açılmıştı.

  • No Comments
  • 13 Aralık 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir